کتاب «زن و دفاع مقدس» تا پایان سال منتشر می‌شود

به گزارش خبرنگار نوید شاهد، ابوالقاسم حبیبی مدیر پروژه تدوین کتاب «زن و دفاع مقدس»‌ و مسئول مؤسسه فرهنگی و انتشارات طلیعه کوثر اظهار داشت: این کتاب به سفارش سازمان بسیج جامعه زنان کشور و با هدف تاریخ نگاری و بررسی نقش زنان در جنگ تحمیلی در قالب 4 فصل «جایگاه زن در اسلام»، «دیدگاه و اندیشه‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری»، «نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ نهضت امام خمینی (ره)» و «نقش زن در دفاع مقدس» تنظیم شده است.

وی ادامه داد: نقش زنان در ترویج نهضت امام خمینی (ره) از سال 1342 تا 1357 و مبارزات سیاسی و فرهنگی آنها در پیروزی انقلاب اسلامی از مهم‌ترین محورهای مورد بحث کتاب «زن و دفاع مقدس» است.

حبیبی با تأکید بر مسائلی که در بخش چهارم این کتاب، درباره نقش زنان در هشت سال جنگ تحمیلی آورده شده است، خاطر نشان کرد: در این بخش، نخست به مهم‌ترین ریشه‌ها و عوامل آغاز جنگ تحمیلی پرداخته است و در ادامه حضور زنان در دفاع مقدس و مقابله با دشمن، بررسی شده است.

وی یادآور شد: قصد داریم، فهرست اسامی 6 هزار و 600 زن شهیده در دوران دفاع مقدس را در پایان کتاب «زن و دفاع مقدس» منعکس کنیم.

حبیبی تصریح کرد: در تدوین این کتاب از 100 منبع و مأخذ مکتوب معتبر و مستند و بسیاری از روزنامه‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، استفاده شده است.

 

/ 3 نظر / 29 بازدید
علیرضا

سلام دوست عزيز « کسب درآمد تضميني از اينترنت » مطالب اين وبلاگ را کامل و دقيق بخوانيد . هيچ غل و غشي در کار نيست. ذهنيت بد را از خودتان دور کنيد و شروع کنيد به خواندن. اول بخوانيد. حدس و گمان را بگذاريد کنار! قضاوت و محاکمه را هم بگذاريد براي وقتي که مطالب را از عقل و منطق به دور ديديد !!!

پوریا پارسا

سلام.تصمیم گرفتم شخصی هامو توی یه وبلاگ منتشر کنم.همونطور که همه ی وبلاگ نویسا می دونن ارزش هر نوشته به خواننده های اونه پس دعوتت می کنم یه سری به خونه ی تازه تاسیس ما بزنی.قصد دارم هر روز بنویسم.امیدوارم دوست های خوبی پیدا کنم...

خورشید

صدای شمارابشنوم باتصویرشما وکدام علامه انتخاب کنم تاصدای شما بشنوم