فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان:کردستان بیشترین شهدای زن را در کشور دارد‌

به گزارش نوید شاهد، الله‌نور نوراللهی در جلسه هماهنگی کنگره شهدای روحانیت استان کردستان در سنندج، با اشاره به اقدامات و کارهای صورت گرفته در کنگره 5 هزار و 400 سردار شهید کردستان در طول دو سال گذشته گفت: در این استان تلاش‌های خوبی در این راستا از شهریور ماه سال گذشته تاکنون صورت گرفته است.

نورالهی با اشاره به اقدامات کنگره سرداران شهید گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و استقبال بسیار خوب مدیران و خدمت‌گذاران و مسئولان در اجرای برنامه‌ها در زمینه برگزاری کنگره‌های مختلف این استان پیشرفت بسیار خوبی داشته‌ایم.

وی با اشاره به آمار 434 شهید زن استان کردستان گفت: با توجه به اینکه کردستان از نظر تعداد شهدای زن در کشور دارای مقام برتر است، با برنامه‌ریزی‌ها و برگزاری یادواره‌ای از زندگینامه زنان شهیده و خاطرات، سروده‌ها و سخنرانی‌های کتابی باعنوان لاله‌های سرخ کردستان که حاوی نکات پر پیام و اثر بخشی است نتیجه تلاش مسئولان در این راستا است.

وی همچنین به برگزاری 400 یادواره شهدا در استان کردستان اشاره کرد وافزود: در طول سال گذشته یادواره 415 شهید دانش آموزکردستان در 400 مدرسه این استان برگزار و از آثار به دست آمده دراین یادواره‌ها چاپ دو کتاب است و هم‌اکنون نیز کتاب دیگری هم در دست اقدام است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس روند کار را با توجه به تقسیم برنامه‌ها بسیار خوب دانست و گفت: مشارکت ادارات و سازمان‌های مختلف همچون بنیاد حفظ آثار، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، سپاه و غیره به منظور بازده هر چه بیشتر در زمینه جمع‌آوری و حفظ آثار شهدا در استان بسیار قابل توجه است.

ریس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به مقام شامخ شهدای روحانیون گفت: شهدای روحانی به راستی آینده و چشم راهنما و چراغ راه جامعه اسلامی بودند و هم در عمل و هم در حقیقت به خوبی ایفای نقش کردند.

محمد سلیمانی افزود: شهدای روحانی در حقیقت علم و عمل را در هم آمیختند و با نثار جان خویش همواره از اسلام و انقلاب و از حقوق مردم دفاع کردند.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در راستای حفظ آثار شهدا در استان گفت: اقدامات صورت گرفته و کتاب‌های چاپ شده نشان از درحال حرکت بودن این روند در استان است.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کردستان با اشاره به اقدامات بسیار خوب مرکز بزرگ اسلامی در راستای برگزاری کنگره شهدای روحانیون در دو کنگره گذشته تصریح کرد: باید با بهره‌گیری از نتایج به دست آمده از دو کنگره شهدای روحانیت در این استان به منظور هر چه پرمحتوا برگزار کردن این کنگره نیاز به یک برنامه‌ریزی و کار گسترده‌ای دارد.

وی همچنین با اشاره به شهادت روحانیان شهید اخیر کردستان گفت: با توجه به اینکه ماموستا شیخ‌الاسلام و برهان عالی نیز اینک به جرگه شهدای روحانی پیوسته‌اند، گفت: به منظور شناساندن هرچه بهتر این دو شهید بزرگوار و دیگر شهدای روحانی این استان باید این یادواره هرچه قوی‌تر برگزار شود.

 

/ 0 نظر / 23 بازدید